Odborná knihovna Jiřího Hájka

NOVINKY

  • Odborná knihovna Jiřího Hájka ve Strašnicích je od 12. 4. 2021 opět otevřena a to v pondělí, středu a pátek od 9:00 do 15:00 hodin (v pátek 16. 4. výjimečně pouze do 14:00 hodin). V knihovně může být přítomno maximálně 9 osob a je nutné dodržovat rozestupy minimálně 2 m. Konzultační záležitosti můžete vyřizovat e-mailem či telefonicky: knihovna@mup.cz, +420 724 831 985. Výpůjční doby jsou automaticky prodlužovány a zpozdné nebude účtováno, a to až do úplného znovuotevření knihovny.
    Aktuální informace o provozu MUP najdete zde.
  • Nový vzdálený přístup do Národní digitální knihovny Kramerius
  • Digitální knihovna MUP - kvalifikační práce absolventů MUP

O knihovně

Knihovna buduje informační fond zaměřený na studijní programy a obory studované na MUP. V knihovním fondu je zastoupena veškerá relevantní studijní literatura doplněná o tuzemská i zahraniční odborná periodika a přístup k elektronickým informačním zdrojům.

Část fondu knihovny MUP tvoří knižní dary Informační kanceláře Rady Evropy v Praze a Nadace Jiřího z Poděbrad. Publikace z Nadace Jiřího z Poděbrad zahrnují i osobní knihovnu Jiřího Hájka, která při vzniku Metropolitní univerzity Praha položila základ knihovního fondu naší knihovny. Právě proto dostala naše knihovna po Jiřím Hájkovi svůj název. 

Služby knihovny jsou přístupné nejen pro studenty a akademickou obec MUP, ale i pro veřejnost a absolventy MUP. Veřejnost a absolventi MUP se při první návštěvě knihovny identifikují průkazem totožnosti.

 

   Více

 

 

Kontaktní formulář

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv, rádi Vám odpovíme.

* Povinné údaje