O studiu

Metropolitní univerzita Praha nabízí studijní programy jak v prezenční, tak v kombinované formě. Kromě českých programů nabízí tři studijní programy vyučované výlučně v anglickém jazyce. Metropolitní univerzita Praha tak poskytuje vysokoškolské vzdělávání v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia.
Více o Metropolitní univerzitě Praha

Prezenční forma studia

  • Prezenční forma studia je založena na denní výuce od pondělí do pátku. Protože víme, že většina studentů při studiu také pracuje, jsou rozvrhy výuky většinou soustředěny do dvou nebo tří všedních dní.

Kombinovaná forma studia

  • Kombinovaná forma studia je kombinací účasti na výuce a samostudia.
  • V bakalářském studiu probíhá výuka o sobotách cca 5x za semestr.
  • V bakalářském studiu v 1. a 2. ročníku jsou navíc 2 soboty v semestru vyhrazeny pro výuku anglického jazyka. Studenti s odpovídající znalostí angličtiny si však mohou nechat atestaci uznat za některý z mezinárodních či tuzemských certifikátů anebo vykonat certifikační zkoušku na MUP před začátkem výuky; v takovém případě se pak nemusí výuky účastnit. Studentům, kterým nevyhovuje výuka angličtiny o sobotách nabízíme její absolvování také ve všední dny spolu s prezenční formou studia.
    Pravidla pro uznání angličtiny najdete zde.
  • V magisterském studiu probíhá výuka v 1. ročníku v 7 sobotách za semestr a ve 2. ročníku ve 4 nebo 5 sobotách za semestr.

Každý student může požádat o změnu formy studia, a to jednou za akademický rok. Své studium si tak můžete flexibilně upravovat podle vašich potřeb.

Bakalářské studium

Magisterské studium

Rigorózní řízení

Doktorské studium

Kontaktní formulář

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv, rádi Vám odpovíme.

* Povinné údaje