Služby

Výpůjční služby

  • Prezenční výpůjčky publikací (aktuální číslo časopisů, prezenční tituly) do studovny. Prezenčně jsou půjčovány i studentské závěrečné práce.
  • Absenční výpůjčky publikací a periodik mimo prostory knihovny. Výpůjční doba se liší dle kategorie, ve které je čtenář zařazen. Popis jednotlivých kategorií včetně délky výpůjční doby naleznete v Knihovním řádu Odborné knihovny Jiřího Hájka.
  • Meziknihovní výpůjční služby, mezinárodní meziknihovní výpůjční služby – zajištění publikací zejm. knih a článků, které nemá knihovna na MUP, ale jsou dostupné v jiných knihovnách v ČR i zahraničí. Kontaktujte nás s Vaším konkrétním požadavkem na našem e-mailu.

Online služby katalogu

  • Možnost objednávání knih ze skladu a objednávání závěrečných prací. Po vyhledání těchto dokumentů v online katalogu zvolte tlačítko ZÍSKAT. K vytvoření objednávky je nutné přihlášení do  čtenářského konta - přihlášení je stejnými údaji jako do SIS. Objednávka bude připravena do druhého pracovního dne. Objednávejte tedy 1 pracovní den do 16:00 před datem výpůjčky. Maximální počet objednaných studentských prací nebo knih ze skladu je 10 kusů na jeden den.

POINT

POomůcky, INformace, Tutoriály) – portál zaměřený na podporu úspěšného zpracování bakalářské/diplomové práce na MUP, práce s odbornými e-zdroji na MUP.

Referenční služby

  • Poradenské služby ve vyhledávání v odborných elektronických informačních zdrojích, konzultace ohledně formální úpravy studentských závěrečných prací, citací.

Další služby

Zpozdné

Zpozdné a jeho vymáhání je upraveno Knihovním řádem odborné knihovny Jiřího Hájka

Výše zpozdného: české a zahraniční dokumenty: 10 Kč/den

Výpůjční lhůty

 studenti MUP, členové Klubu absolventů MUPstudenti ZTP*veřejnost
české knihy (max. prodloužení) 1 měsíc (100 dní) 180 dní (360 dní) 1 měsíc (60 dní)
cizojazyčné knihy (max. prodloužení) 1 měsíc (100 dní) 1 měsíc (100 dní)  1 měsíc (60 dní)
časopisy (max. prodloužení) 1 měsíc (100 dní) 1 měsíc (100 dní)  1 měsíc (60 dní)
závěrečné práce prezenčně prezenčně  prezenčně

* studenti programu Škola bez bariér

Kontaktní formulář

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv, rádi Vám odpovíme.

* Povinné údaje