Centrum pro studium Afriky

ASC01
ASC02
ASC03
ASC04
ASC05
ASC06
ASC07
ASC08

Základní informace

Centrum pro studium Afriky je výzkumné centrum zaměřené na interdisciplinární výzkum současného vývoje Afriky, zejména s ohledem na jeho dopady na vzájemné vztahy dvou sousedních regionů – Afriky a Evropy, potažmo České republiky a Afriky. Afrikou rozumíme celý geografický kontinent, tj. včetně zemí Maghrebu.

 

Co chceme?

  • Chceme vytvořit platformu pro networking a setkávání akademiků nejen z naší univerzity, ale i z jiných univerzitních a výzkumných institucí v ČR zaměřených na různé aspekty vývoje současné Afriky a posilovat tím naše společné odborné a výzkumné aktivity.
  • Chceme aktivně spolupracovat se zahraničím, a to jak v rámci afrického kontinentu, tak i v rámci Evropy, zejména pak regionu střední Evropy. Věříme, že sdílení zkušeností a znalostí se zahraničím je prospěšné pro vzájemné porozumění a odborný růst.
  • Chceme být důvěryhodným výzkumným centrem pro partnery, jako jsou státní instituce, soukromé firmy nebo média, se kterými rádi budeme sdílet naše know-how.

Detailnější přehled našeho týmu a témat výzkumu, kterým se věnujeme, naleznete vlevo pod záložkou Náš tým a Výzkum. Jsme otevřeni jakékoliv formě spolupráce. Neváhejte nás tak v případě zájmu kontaktovat.

doc. Ing. Tereza Němečková, Ph.D.

doc. Ing. Tereza Němečková, Ph.D.

Vedoucí centra

asc@mup.cz
+420 606 635 950

http://asc.mup.cz

Zobrazit profil